Twitter Karakter Sınırını Genişletiyor!

Popüler mikro blog sitesi Twitter’ın olmazsa olmaz özelliği olan 140 karakter sınırı kısa bir süre sonra tarih oluyor. Kullanıcılar 140 karakter engeline takılmadan diledikleri kadar karaktere sahip tweet gönderme imkanına sahip olacaklar.

Bir türlü toparlanamayan ve gün geçtikte daha da kötüye giden Twitter, eski popüler günlerine dönmek için pek çok şey deniyor. Şirketin son hamlesi ise kullanıcılar tarafından uzun süredir şikayet edilen 140 karakter sorunu. Bilindiği gibi kullanıcıların kendi fikirlerini özgürce ve engelsizce paylaşabilmeleri için uzun floodlar yapmaları gerekiyor. Bu durum pek çok kullanıcıyı bezdirse de bazı kullanıcılar Twitter’ın flood olayını seviyordu.

TweetStorming Sizin Yerinize Flood Yapacak!

Uzun ve karmaşık flood yayınlarını kaldırmak için “tweetstorming” özelliğini test etmeye başladığını duyurdu. Twitter’ın “tweetstorming” özelliği aslında flood mantığıyla ilerliyor. Twitter kullanıcıları yazmak istediklerini herhangi bir sınıra takılmadan yazabiliyor. Kullanıcılar düşüncelerini aktardıktan sonra yazılan yazılar 140 karakteri aşmayacak bir şekilde otomatik olarak sizin isteyeceğiniz kadar tweet sayısına bölünüyor. Paylaş dediğiniz de ise Twitter bunu otomatik olarak flood şeklinde paylaşıyor.

Şimdilik kullanımda olmayan ancak bir geliştirici tarafından keşfedilen bu özelliğin, kısa bir süre sonra tüm Twitter kullanıcılarına sunulması bekleniyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir