Space X’in Yeni Dragon Uzay Aracı Kapsülü Ve Uzay Kıyafetleri Ortaya Çıktı!

Ünlü girişimci Elon Musk’un sahibi olduğu SpaceX tarafından Mars’a gönderilecek olan Dragon kapsülü ve onun içinde kullanılacak olan elbise, dün Elon Musk’ın Instagram hesabından paylaşıldı.

İnsanların dünya dışı seyahatler gerçekleştirmesini mümkün kılmak amacıyla kurulan SpaceX şirketi, çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Mars’a insan taşıyacağını açıklamasının ardından daha fazla kişi tarafından takip edilmeye başlanan SpaceX, daha önce uzaya gittikten sonra dünyaya geri dönebilen roketlerle adını duyurmuştu.

Dragon Uzay Aracının 2020 Yılında Hazır Olması Bekleniyor!

Dragon uzay aracıyla Mars’a insan taşıyacağını açıklamasının ardından SpaceX’in bu yeni uzay aracı insanlar tarafından merak ediliyordu. Sonunda pek çok kişinin merak ettiği Dragon uzay aracı kendini gösterdi. Elon Musk’ın resmi Instagram hesabı üzerinden paylaştığı bir gönderi de Dragon’un tanıtım videosunun fragmanı yer alıyor.

SpaceX’in YouTube hesabına yüklenen Dragon uzay aracının tanıtım videosunda, araçla seyahat edecek kişilerin giyecekleri elbiseler de göründü. SpaceX’in şimdilik çeşitli testler yürüttüğü Dragon uzay aracının 2020 yılında hazır olması ve ilk seyahatini gerçekleştirmesi bekleniyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir