Safari Üzerinde Spotify’dan Şarkı Dinlenemeyecek!

Online müzik denilince akla gelen ilk platform olan Spotify‘nin, bir süre önce kullanıma sunduğu Web Player’ını kullananlara kötü haber geldi. Spotify tarafından yapılan açıklamaya göre Apple’ın Mac sistemini kullanan Spotify kullanıcıları, “web player” sürümünü Safari internet tarayıcısında kullanılamayacak.

Konuyla ilgili olarak Spotify destek ekibi kullanıcılardan gelen sorular üzerine, artık Safari internet tarayıcısına destek vermeyeceğini doğruladı. Spotify’nin “play.spotify.com” üzerinden erişilebilecek olan web player sürümünün Safari’de neden yasaklandığı bilinmese de, böyle bir durumun iki sebepten ötürü yaşandığını düşünülüyor.

Sorun Güvenlik Olabilir!

Bu ihtimallerden birisi, Spotify’ın Safari internet tarayıcısının değişen yapısıyla artık uğraşmaması. Bir diğeri ise, Apple’ın Safari üzerinde Spotify’un web player sürümünü çeşitli güvenlik sorunları yaşatabileceği endişesiyle Safari üzerinden kaldırılmış olabilir.

Spotify, artık Safari internet tarayıcının desteklenmeyeceğini, bunun yerine kullanıcıların alternatif tarayıcılara yönelmesi gerektiğini bildirdi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir