Yeni Call Of Duty Hakkında İlk Bilgiler Gelmeye Başladı!

FPS türü savaş oyunu denilince akla gelen ilk oyunlardan birisi olan Call of Duty serisinin, yeni oyunu hakkında ilk bilgiler şirketin başındaki isim tarafından verildi.

Son oyunu Infinite Warfare ile oyuncuların beğenisini bir türlü kazanamayan Call of Duty, rakibi olan Battlefield gibi geçmişe dönme kararı almıştı. Kısa bir süre sonra Call of Duty WWII ile yeniden yükselişe geçmek isteyen yapımcıların, WWII’den sonra hangi oyunla oyunseverlerin karşısına çıkacağı merak ediliyordu.

Call of Duty WWII, Seri Olabilir!

Oyunun yapımcısı Activision’ın başındaki isimlerden Eric Hirshberg, Call of Duty’nin WWII’den sonraki yeni oyunu hakkında bilgi verdi. Hirshberg’in açıklamalarına göre Call of Duty oyuncuları WWII’de yeni maceralara atılabilir.

Kısa bir süre sonra satışa çıkacak olan Call of Duty WWII oyununu kendilerinin tek bir oyun olarak görmediklerini belirten Hirshberg, İkinci Dünya Savaşı’nın çok daha zengin bir hikaye yapısına sahip olduğunu ve kendilerinin de bu zengin hikayeden faydalanacaklarını açıkladı. Activision CEO’sunun açıklaması gösteriyor ki, Call of Duty Black Ops serisi gibi WWII’de bir seri haline gelebilir.

Bilindiği üzere Call of Duty’nin yeni oyunu WWII, 3 Kasım 2017’de PlayStation 4, Xbox One ve PC platformu için satışa sunulacak.

Sevilen Oyun LA Noire’ın VR Sürümü Çok Yakında Çıkacak!

Rockstar Games tarafından geliştirilen LA Noire, satışa çıktığı tarih olan 2013 yılından itibaren pek çok oyunsever tarafından büyük bir beğeniyle oynanmaktaydı. LA Noire oyununun VR platformuna olan sürümünün de çok kısa bir süre içinde çıkacağı açıklandı.

Rockstar’dan yapılan açıklamaya göre, LA Noire oyununun VR sürümünün adının “LA Noire The VR Case Files” olacağı ifade edildi. Piyasadaki pek çok oyundan farklı bir yapıya sahip olan LA Noire, yüksek oranda aksiyon ve fazlasıyla konsantrasyon gerektiren bir oyun olarak karşımıza çıkıyordu. Oyun içinde istenen bir ipucunu bulmak için dakikalarca alan taraması yapılması gereken bu oyun, zorlayıcı olan bu yapısıyla da kullanıcılar tarafından oldukça beğenilmişti.

Oyun Sadece HTC Vive Platformunda Olacak!

Yapılan açıklamada, oyunun VR sürümünün yapımına çoktan başlandığını ve oyunun kısa bir süre içinde çıkacağı aktarıldı. Oyunun özel bir sürümü olan LA Noire The VR Case Files’ın sadece HTC Vive platformuna çıkacağı açıklandı.

The VR Case Files’da, diğer VR sürümlerinden farklı olarak 7 farklı dava bulunacak. Oyunun içinde olacak olan davalar ve oyunun işleyişi VR platformuna uygun olarak yeniden elden geçirilecek. Oyunun çıkış tarihi 14 Kasım olarak öngörülüyor.

Malezya Hükümeti Steam’e Olan Erişimi Engelledi!

Dünyada oyun severlerin uğrak noktası olan Steam, sahip olduğu oyun kütüphanesi tarafından pek çok oyunseverin gönlünde önemli bir yer tutuyor. Her geçen gün daha çok kullanıcı tarafından kullanılan Steam platformuna, görünüşe göre artık Malezya’da bulunan kullanıcılar erişemeyecek.

Sebep Olarak Huzur Ortamının Bozulabileceği Söylendi!

Kısa bir süre önce çıkan Fight of Gods oyunun ardından, Malezya’da ceza Steam’e kesildi. Ülkede büyük bir tartışmaya neden olan Fight of Gods oyunun bu denli hararetli bir tartışmanın malzemesi olması ise, oyun içinde çeşitli dini figürlerin olması olarak gösterildi. Malezya makamları ise oyunun içinde yer alan İsa ve Odin gibi çeşitli dinlerin figürlerinin ülkede var olan huzur ortamını bozabileceği nedeniyle oyunun engellemek yerine, Steam’i tüm ülkede engelledi.

Malezya’nın milli haber ajansı BERNAMA’nın haberine göre, Malezya İletişim ve Multimedya Bakanı Salleh Said Keruak, böyle bir kararın ülke içindeki dayanışma ve uyumun korunması amacıyla alındığını açıkladı. Steam’i engellemelerinde ki gerçek amacın, kullanıcılar arasındaki istenmeyen hadiselerin önüne geçilmesi olduğunu ifade eden Keruak, çok dinli ve çok uluslu bir yapının refahının korunmak istendiğini ifade etti.

Oyunun yapımcısı olan PQube ise, Malezya hükümetinin kararına saygı duyulduğunu, ancak kendilerine bu konu hakkında herhangi bir bilginin verilmemesinin üzücü olduğunu dile getirdi.