Android One Platformuna Motorola’da Dahil Oluyor!

Google’ın daha düşük özelliklere sahip akıllı telefonlar için hazırladığı Android One platformu, dünya genelinde pek çok kişi tarafından kullanılıyor. Lenovo tarafından satın alınan Amerikan devi Motorola da Android One platformuna dahil oluyor.

Google, Android One’a yeni markalar ekliyor. Daha önce Çin’in önemli akıllı telefon üreticilerinden olan Xiaomi’nin Android One platformuna dahil olduğunu açıklayan Google, şimdi de Motorola’nın platforma dahil olduğunu duyurdu.

Evan Blass Açıkladı!

Motorola’nın kısa bir süre önce tanıttığı Moto X4 modelinin, Android One platformuna dahil olarak satışa çıkacağı açıklandı. Twitter üzerinden başarılı sızıntılarıyla adından söz ettiren Evan Blass‘ın @Evleaks Twitter hesabı, Motorola’nın 31 Ağustos tarihinde tanıttığı Moto X4 modelinin Android One platformuna sahip olacak olan sürümünün kısa bir süre sonra satışa sunulacağını duyurdu.

Saf Android deneyimi sunacak olan Moto X4 modelinin fiyatı konusunda henüz bir açıklama yapılmazken, Motorola’nın yakın zamanda ülkemiz pazarına gireceği ve Moto X4’ün Android One sürümünün ülkemizde de satışa sunulacağı düşünülebilir.

Microsoft’un Outlook Android İçin Önemli Bir Güncelleme Aldı!

Özellikle yazılım alanında son yıllarda önemli sıçrayış gösteren Microsoft, sevilen yazılımlarına yeni özellikler getirmeye devam ediyor. Son olarak Android cephesinde Outlook uygulamasına yeni bir güncelleme sunduğunu açıkladı.

Masaüstü İçin Yeni Görünüm Test Ediliyor!

Android için Outlook uygulamasını güncelleyen Microsoft, yeni güncelleme ile birlikte Outlook kullanıcılarına önemli yenilikler getirdi. Masaüstü için de şimdilik yeni Outlook görünümünü test eden şirket, bu özellikle birlikte Android kullanıcılarına da yeni görünümden esintiler sunuyor. Microsoft ayrıca e-posta türünü çok sık kullanan kullanıcılar için hayati öneme sahip olan çoklu bağlantı türü desteğini de sunuyor. Outlook’un yeni güncellemesiyle birlikte kullanıcılar Dynamics 365, Trello, Evernote ve GIPHY platformlarından içeriklerini maillerine ekleyebilecekler.

Kullanıcılar bu çoklu entegrasyon sayesinde maillerini direkt olarak Trello kartlarına dönüştürebilecek ya da görüşmelerini Evernote hesaplarına kaydettirebilecek. Microsoft’un açıklamasına göre yeni güncelleme ile birlikte Outlook’a sunulacak olan bu eklenti desteği kısa süre içinde artacak. Kullanıcılar Ayarlar > Eklentiler adımlarını takip ederek + butonuna basıp hesaplarını ekleyebilecek.

iPhone 8’in Pek Çok Özelliği iOS 11 GM Sürümünde Ortaya Çıktı!

12 Eylül tarihinde yeni bir etkinlik düzenleyecek olan Apple’ın, bu etkinlikte yeni iPhone modellerini tanıtması bekleniyor. Yeni modellerin nasıl olacağı merak edilirken, tanıtımına sayılı günler kala iPhone 8’in özellikleri, sızdırılan iOS 11 GM sürümüyle ortaya çıktı.

Apple’ın kısa bir süre sonra tanıtılacak yeni iOS sürümü iOS 11 GM’in sızdırılan sürümünde, yeni iPhone modellerine dair önemli ayrıntılar yer alıyor. Ortaya çıkan bu ayrıntıların belki de en önemlisi yeni iPhone modellerinden birisinin OLED ekranla geleceğinin doğrulanması. OLED ekrana sahip olacak olan iPhone modeli, ayrıca “True Tone Display” beyaz dengeleme özelliğine sahip ekranla gelecek. Bu modelin ekran çözünürlüğü ise 1125 x 2436 olacak.

Kameraya Portrait Lighting Özelliği Geliyor!

Yeni iPhone modelinin en önemli yerlerinden birisi de elbette ki kamerası olacak. Apple, iPhone 8’in kamerasına özel bir mod olan “Portrait Lighting” özelliğini getiriyor. Bu mod ile Apple, ilk olarak iPhone 7 Plus modeliyle birlikte duyurmuş olduğu Portrait modunu daha da geliştiriyor. Kamera alanında bir diğer sevindirici kısım ise, 4K videolarda 60 FPS kalitesine erişme ve 1080 piksel videolarda ağır çekim modunda 240 FPS video kaydı sunacak olması.

Son olarak yeni iPhone modelinin yüz tanıma özelliği olan Face ID ve tamamen camdan ön tasarımla gelmesi bekleniyor.