iPhone 8’in Pek Çok Özelliği iOS 11 GM Sürümünde Ortaya Çıktı!

12 Eylül tarihinde yeni bir etkinlik düzenleyecek olan Apple’ın, bu etkinlikte yeni iPhone modellerini tanıtması bekleniyor. Yeni modellerin nasıl olacağı merak edilirken, tanıtımına sayılı günler kala iPhone 8’in özellikleri, sızdırılan iOS 11 GM sürümüyle ortaya çıktı.

Apple’ın kısa bir süre sonra tanıtılacak yeni iOS sürümü iOS 11 GM’in sızdırılan sürümünde, yeni iPhone modellerine dair önemli ayrıntılar yer alıyor. Ortaya çıkan bu ayrıntıların belki de en önemlisi yeni iPhone modellerinden birisinin OLED ekranla geleceğinin doğrulanması. OLED ekrana sahip olacak olan iPhone modeli, ayrıca “True Tone Display” beyaz dengeleme özelliğine sahip ekranla gelecek. Bu modelin ekran çözünürlüğü ise 1125 x 2436 olacak.

Kameraya Portrait Lighting Özelliği Geliyor!

Yeni iPhone modelinin en önemli yerlerinden birisi de elbette ki kamerası olacak. Apple, iPhone 8’in kamerasına özel bir mod olan “Portrait Lighting” özelliğini getiriyor. Bu mod ile Apple, ilk olarak iPhone 7 Plus modeliyle birlikte duyurmuş olduğu Portrait modunu daha da geliştiriyor. Kamera alanında bir diğer sevindirici kısım ise, 4K videolarda 60 FPS kalitesine erişme ve 1080 piksel videolarda ağır çekim modunda 240 FPS video kaydı sunacak olması.

Son olarak yeni iPhone modelinin yüz tanıma özelliği olan Face ID ve tamamen camdan ön tasarımla gelmesi bekleniyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir