Twitter Karakter Sınırını Genişletiyor!

Popüler mikro blog sitesi Twitter’ın olmazsa olmaz özelliği olan 140 karakter sınırı kısa bir süre sonra tarih oluyor. Kullanıcılar 140 karakter engeline takılmadan diledikleri kadar karaktere sahip tweet gönderme imkanına sahip olacaklar.

Bir türlü toparlanamayan ve gün geçtikte daha da kötüye giden Twitter, eski popüler günlerine dönmek için pek çok şey deniyor. Şirketin son hamlesi ise kullanıcılar tarafından uzun süredir şikayet edilen 140 karakter sorunu. Bilindiği gibi kullanıcıların kendi fikirlerini özgürce ve engelsizce paylaşabilmeleri için uzun floodlar yapmaları gerekiyor. Bu durum pek çok kullanıcıyı bezdirse de bazı kullanıcılar Twitter’ın flood olayını seviyordu.

TweetStorming Sizin Yerinize Flood Yapacak!

Uzun ve karmaşık flood yayınlarını kaldırmak için “tweetstorming” özelliğini test etmeye başladığını duyurdu. Twitter’ın “tweetstorming” özelliği aslında flood mantığıyla ilerliyor. Twitter kullanıcıları yazmak istediklerini herhangi bir sınıra takılmadan yazabiliyor. Kullanıcılar düşüncelerini aktardıktan sonra yazılan yazılar 140 karakteri aşmayacak bir şekilde otomatik olarak sizin isteyeceğiniz kadar tweet sayısına bölünüyor. Paylaş dediğiniz de ise Twitter bunu otomatik olarak flood şeklinde paylaşıyor.

Şimdilik kullanımda olmayan ancak bir geliştirici tarafından keşfedilen bu özelliğin, kısa bir süre sonra tüm Twitter kullanıcılarına sunulması bekleniyor.

Google Gizlilik Panelini Güncelledi!

Teknoloji devi Google, kullanıcıların pek çok işlemini kolayca yerine getirdiği gizlilik panelini güncellediğini duyurdu.

Google tarafından blog gönderisinde aktarılan bilgilere göre, kullanıcıların hesaplarıyla ilgili birçok şeyi gerçekleştirebildiği gizlilik panelinin baştan aşağı güncellendiği aktarıldı. Hesabım ve Etkinliğim araçlarının da bulunduğu gizlilik paneline göz atmakta yarar var.

Kısa Süre Önce Chrome’u Güncellemişti

Google, bilindiği gibi son zamanlarda servislerinin görünümlerini sürekli olarak değiştiriyor. Kısa bir süre önce internet tarayıcısı Google Chrome’un ayarlar sekmesini de güncelleyen Google, şimdi de kullanıcıların hesaplarının gizlilik sayfasının görünümünü güncelledi.

Yeni güncellemenin özellikle mobil kullanıcılar için oluşturulduğunu rahatça dile getirebiliriz. Daha çok grafiklerden oluşan bir yapıya kavuşan Google’ın gizlilik paneli, ayrıca tipik bir Google davranışı olan basit bir tasarımla geliyor. Google hesabı kullanan pek çok kişinin ziyaret ettiği gizlilik sayfasının modern bir tasarıma kavuşması, oldukça sevindirici bir gelişme. Şimdilik son testlerini sürdürmekte olan Google’ın gizlilik sayfasının ilerleyen günlerde tüm kullanıcıların kullanımına sunulması bekleniyor.

Safari Üzerinde Spotify’dan Şarkı Dinlenemeyecek!

Online müzik denilince akla gelen ilk platform olan Spotify‘nin, bir süre önce kullanıma sunduğu Web Player’ını kullananlara kötü haber geldi. Spotify tarafından yapılan açıklamaya göre Apple’ın Mac sistemini kullanan Spotify kullanıcıları, “web player” sürümünü Safari internet tarayıcısında kullanılamayacak.

Konuyla ilgili olarak Spotify destek ekibi kullanıcılardan gelen sorular üzerine, artık Safari internet tarayıcısına destek vermeyeceğini doğruladı. Spotify’nin “play.spotify.com” üzerinden erişilebilecek olan web player sürümünün Safari’de neden yasaklandığı bilinmese de, böyle bir durumun iki sebepten ötürü yaşandığını düşünülüyor.

Sorun Güvenlik Olabilir!

Bu ihtimallerden birisi, Spotify’ın Safari internet tarayıcısının değişen yapısıyla artık uğraşmaması. Bir diğeri ise, Apple’ın Safari üzerinde Spotify’un web player sürümünü çeşitli güvenlik sorunları yaşatabileceği endişesiyle Safari üzerinden kaldırılmış olabilir.

Spotify, artık Safari internet tarayıcının desteklenmeyeceğini, bunun yerine kullanıcıların alternatif tarayıcılara yönelmesi gerektiğini bildirdi.