Space X’in Yeni Dragon Uzay Aracı Kapsülü Ve Uzay Kıyafetleri Ortaya Çıktı!

Ünlü girişimci Elon Musk’un sahibi olduğu SpaceX tarafından Mars’a gönderilecek olan Dragon kapsülü ve onun içinde kullanılacak olan elbise, dün Elon Musk’ın Instagram hesabından paylaşıldı.

İnsanların dünya dışı seyahatler gerçekleştirmesini mümkün kılmak amacıyla kurulan SpaceX şirketi, çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Mars’a insan taşıyacağını açıklamasının ardından daha fazla kişi tarafından takip edilmeye başlanan SpaceX, daha önce uzaya gittikten sonra dünyaya geri dönebilen roketlerle adını duyurmuştu.

Dragon Uzay Aracının 2020 Yılında Hazır Olması Bekleniyor!

Dragon uzay aracıyla Mars’a insan taşıyacağını açıklamasının ardından SpaceX’in bu yeni uzay aracı insanlar tarafından merak ediliyordu. Sonunda pek çok kişinin merak ettiği Dragon uzay aracı kendini gösterdi. Elon Musk’ın resmi Instagram hesabı üzerinden paylaştığı bir gönderi de Dragon’un tanıtım videosunun fragmanı yer alıyor.

SpaceX’in YouTube hesabına yüklenen Dragon uzay aracının tanıtım videosunda, araçla seyahat edecek kişilerin giyecekleri elbiseler de göründü. SpaceX’in şimdilik çeşitli testler yürüttüğü Dragon uzay aracının 2020 yılında hazır olması ve ilk seyahatini gerçekleştirmesi bekleniyor.

iPhone 8 İle Birlikte Emojiler Animoji’ye Dönüşüyor!

Apple’ın yeni iPhone modeli iPhone 8 ya da iPhone X ile birlikte, kullanıcılar tarafından çok sevilen emojiler değişecek. iPhone’un güçlü modelinde yer alacak olan 3D kamera sensörüyle emojiler, animoji’ye dönüşecek.

iOS 11’ın sızdırılan iOS 11 GM sürümü içinden çıkanlar, her geçen gün Apple’ın yeni iPhone modelleriyle ilgili detayları gözler önüne seriyor. Yeni modelleri ile birlikte Face ID güvenlik sistemine geçiş yapacak olan Apple, ayrıca mevcut emoji sistemini daha ileri götürecek olan “animoji” sistemine geçecek.

Kullanıcılar Animoji ile Kendilerini Daha İyi İfade Edecek!

Apple’ın bu yeni animoji sistemi hali hazırda emojilerin hareket haline gelmiş olan bir çeşit GIF formatı olarak karşımıza çıkıyor. Kullanıcılar, yeni iPhone ile Apple’ın hazırladığı özel animojileri kullanabilecekleri gibi, ayrıca Face ID için kullanılan 3D sensörlerle birlikte kendi animojilerini de oluşturabilecekler.

Apple’ın iMessage uygulaması üzerinden kullanabilecek olan bu yeni animojiler, kullanıcılara kendilerini daha iyi ifade edebilme imkanı sunacak.

Apple’ın Yeni iPhone Modellerinin Adı Belli Oldu!

Apple’ın kısa bir süre sonra tanıtacağı yeni iPhone modelinin adı sonunda belli oldu. Tanıtımına günler kalan yeni iPhone modellerinin isimleri, görünüşe göre ortaya çıkan isimlerden farklı olacak.

12 Eylül’de tanıtılacak olan yeni iPhone modelleri kullanıcılar tarafından oldukça merak ediliyor. Yeni iPhone’ların özelliklerinin ne olacağı merak edilirken, modellerinin isimleri de kullanıcılar tarafından merak ediliyordu. Apple’a olan yakınlığıyla bilinen pek çok kaynak, yeni iPhone’ların isimlerini iPhone 7S, iPhone 7S Plus ve iPhone 8 olarak adlandırılacağını ortaya atmıştı. Ancak gelen son dedikodulara göre Apple, yeni iPhone modellerini farklı bir isimle tanıtacak.

Sızıntılara Göre “S” Serisi Kaldırılıyor

iPhone’un olmazsa olmaz serilerinden olan “S” serisinin uzun süredir kaldırılacağı düşünülüyordu. Apple’ın her ne kadar bu seriyi gelecek sene kaldıracağı düşünülse de, bu yıl içinde kaldırılabilir. Sızdırılan iOS 11 GM sürümünde yeni iPhone’ların isimleri iPhone 8, iPhone 8 Plus ve iPhone X olarak ortaya çıktı.

iPhone X modeli bilindiği gibi daha önce iPhone 8 ya da iPhone Pro adıyla anılmıştı. OLED ekranla gelecek olan iPhone X’in bu isimle çıkıp çıkmayacağını ise kısa bir süre sonra göreceğiz.