Apple’ın Yeni iPhone Modellerinin Adı Belli Oldu!

Apple’ın kısa bir süre sonra tanıtacağı yeni iPhone modelinin adı sonunda belli oldu. Tanıtımına günler kalan yeni iPhone modellerinin isimleri, görünüşe göre ortaya çıkan isimlerden farklı olacak.

12 Eylül’de tanıtılacak olan yeni iPhone modelleri kullanıcılar tarafından oldukça merak ediliyor. Yeni iPhone’ların özelliklerinin ne olacağı merak edilirken, modellerinin isimleri de kullanıcılar tarafından merak ediliyordu. Apple’a olan yakınlığıyla bilinen pek çok kaynak, yeni iPhone’ların isimlerini iPhone 7S, iPhone 7S Plus ve iPhone 8 olarak adlandırılacağını ortaya atmıştı. Ancak gelen son dedikodulara göre Apple, yeni iPhone modellerini farklı bir isimle tanıtacak.

Sızıntılara Göre “S” Serisi Kaldırılıyor

iPhone’un olmazsa olmaz serilerinden olan “S” serisinin uzun süredir kaldırılacağı düşünülüyordu. Apple’ın her ne kadar bu seriyi gelecek sene kaldıracağı düşünülse de, bu yıl içinde kaldırılabilir. Sızdırılan iOS 11 GM sürümünde yeni iPhone’ların isimleri iPhone 8, iPhone 8 Plus ve iPhone X olarak ortaya çıktı.

iPhone X modeli bilindiği gibi daha önce iPhone 8 ya da iPhone Pro adıyla anılmıştı. OLED ekranla gelecek olan iPhone X’in bu isimle çıkıp çıkmayacağını ise kısa bir süre sonra göreceğiz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir